راهنمای انتخاب وسیله مناسب نقاشی

همه ی ما حداقل یکبار نقاشی کردن را تجربه کرده ایم. نقاشی با آبرنگ، مداد رنگی، مداد شمعی و حتی مداد سیاه هریک تجربه ی خاص خودش را دارد. خیلی هایمان هم در کلاس های نقاشی و طراحی شرکت کرده ایم، آن را ادامه داده ایم و یا نیمه راه رها کرده ایم.

کودکان می توانند افکارشان را از طریق نقاشی سازماندهی کنند و مربیان نیز می توانند از طریق نقاشی مهارت های تصمیم گیری، مسوولیت پذیری، تقویت خلاقیت، مهارت های اجتماعی و عزت نفس را به کودکان بیاموزند. آنچه مهم است حس خوب نقاشی و آرامش خیالی است که هنگام استفاده از رنگ ها برای نقاشی مان به آن دست می یابیم.

رنگ ها در نقاشی ها از طریق آبرنگ ، مدادرنگی، پاستل ، ماژیک و… حاصل می شود که هر کدام دارای قابلیت هایی هستند . اینکه کدامیک برای کودکان مناسب تر است وکودکان در سنین مختلف باید از کدام وسیله استفاده کنند ، موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت .

 راهنمای انتخاب وسیله مناسب نقاشی

راهنمای انتخاب وسیله مناسب نقاشی

  • کودکان (۶_۹ )سال

کودکان در این سنین اصولا از نظر رنگ آمیزی ضعیف هستند برای بهبود این وضعیت ، بکارگیری ابزار مناسب مهمتر از آموزش است . مداد رنگی وسیله متعادلی است اما می بینیم کودکانی که فقط با مدادرنگی کارمی کنند قسمتهای زیادی از نقاشی خود ، مثل آسمان را سفید میگذارند.

چون تجربه کرده اند که رنگ کردن جاهای بزرگ با مداد رنگی نتیجه خوبی به دست نمی دهد و همچنین زمان زیادی میگیرد . پس بهتر این است که از مدادرنگی و پاستل به طور همزمان استفاده کرد جاهای کوچک و جزئیات را با مداد وقسمتهای بزرگتر را با پاستل .

نکته :در مورد مداد رنگی می توان در این مقطع به کودکان یاد داد که رنگها را از روشن به تیره و به صورت لایه لایه بکار ببرند تا رنگهای جدید تری به دست بیاورند .بهتر است تعداد مداد رنگی ها از ۲۴ کمتر نبوده و خشک نیز نباشند .

نکته : در کلاس های نقاشی مربی می تواند پس از گذشت سه ترم (بسته به پیشرفت کودکان ) آنان را کم کم با آبرنگ و گواش آشنا کند.

 راهنمای انتخاب وسیله مناسب نقاشی

راهنمای انتخاب وسیله مناسب نقاشی

  • کودکان (۱۲ _ ۱۰ ) سال

با ورود به این سنین کودکان علاقه زیادی به شبیه سازی و سایه زدن دارند و مربی باید انها با این امور آشنا کند اما نباید محور اصلی آموزش قرار بگیرد چراکه موضوع اصلی همچنان نقاشی های ابتکاری وخلاق است که باید بوسیله مربی جهت داده شود .

کودکان در این مقطع میتوانند با آبرنگ و قابلیتهای آن به طور اصولی آشنا شده و همزمان از آبرنگ ومداد رنگی استفاده کنند .

نکته : برای کسب نتیجه بهتر حتما باید از مقوا و دفترهای مخصوص آبرنگ استفاده کرد همچنین قلم موها و آبرنگ باید در سطح نیمه حرفه ای باشند .

نکته : همچنین موضوعی که برای کار با آبرنگ در نظر گرفته می شود نباید دارای جزئیات و ریزه کاری باشد .

مطالب مزتبط :

بوی ماه مهر را حس می کنید”ویژه نامه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی”

راهنمای خرید کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان

راهنمای خرید نوشت افزار ویژه شروع مدارس

نکات خرید کفش مناسب برای دانش آموزان

خرید اقلام کامل استدلر در هایپرمارکت فینال

۱۳۹۴-۶-۲۲ ۱۳:۳۰:۱۹ +۰۰:۰۰