راهنمای خرید لپ‌تاپ برای دانش آموزان

گام اول برای خرید یک محصول الکترونیکی مثل لپ‌تاپ، دوربین و … مشخص نمودن نیازهای اولیه و اساسی است. برای مثال ممکن است برای یک فرد، طول عمر باتری یکی از گزینه های مهم در خریدن یک لپ‌تاپ می باشد و برای فردی دیگر میزان فضای حافظه داخلی است ، به هر حال در این مقاله می خواهیم چند نکته برای خرید بهتر به شما ارائه دهیم با هایپرمارکت فینال همراه باشید

آن‌چه مورد نیاز شما می باشد :

  • سبک بودن و کم حجم بودن:

همانطور که می دانید کیف و کوله پشتی یک دانش‌آموز یا یک دانشجو پر است از بسیاری از کتاب‌ها و جزوات درسی متفاوت. با توجه به این شرایط فرد می بایست به فکر خرید لپ‌تاپی سبک و کم حجم باشدبرخی ازتبلت‌ها قابلیت اتصال صفحه کلید به آن‌ها وجود دارد، پس می‌توانند جایگزین مناسبی برای لپ‌تاپ باشند. البته همواره باید قیمت و قابلیت‌های نرم‌افزاری این محصولات را مد نظر قرار داد.

  • بالا بودن طول عمر باتری

اصلا مهم نیست که در چه مقطعی تحصیل می‌کنید، زیرا مطمئنا روزهایی در انتظار شما هستند که ممکن است از صبح تا شب مجبور باشید تا از لپ تاپ استفاده ی طولانی داشته باشید . پیشنهاد می‌کنیم تا یک لپ‌تاپ مجهز به نسل چهارم پردازنده‌های چند هسته‌ای اینتل خریداری نمایید

  • دارا بودن صفحه نمایش بزرگ برای نمایش بهتر برنامه ها

واقعا هیچ چیزی زجرآور تر از کار کردن با چند برنامه مختلف به صورت همزمان در یک صفحه نمایش کوچک نیست. بطور مثال فرض کنید قصد دارید همزمان با اینکه در حال نگارش یک متن در برنامه Word هستید، به یک ترانه گوش کنید و صفحه مخصوص خود در فیسبوک را نیز چک نمایید؛ انجام این کارها در یک صفحه نمایش کوچک واقعا آزار دهنده است. برای راحت انجام دادن اینگونه کارها، پیشنهاد میکنیم یک لپ‌تاپ مجهز به صفحه نمایش ۱۴ اینچ و یا بزرگتر خریداری نمایید.

  • گارانتی و خدمات پس از فروش:

اگر بخواهیم کمی رک و رو راست سخن بگوییم، یکی  از اهداف ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش گسترده، خالی کردن جیب مشتری است، زیرا در شرایط فعلی بسیاری از تولید کنندگان مطرح لپ‌تاپ، هیچ گونه نمایندگی معتبری در ایران ندارند و ارائه گارانتی از طرف آن‌ها به معنی دریافت پشتیبانی از شرکت اصلی نیست. اکثر شرکت‌هایی که خود را نماینده رسمی کمپانی‌های بزرگ معرفی می‌کنند، فقط یک وارد کننده عمده هستند و هیچ ارتباطی با شرکت تولید کننده محصول ندارند. در ضمن موارد بی‌شماری وجود دارند که گارانتی لپ‌تاپ را به طور کامل باطل می‌نمایند‌. برای مثال اگر خدای نکرده لپ‌تاپ از دست شما به روی زمین بیافتد و آسیب ببیند، هیچ شرکتی حاضر به تعمیر آن به طور رایگان نخواهد بود. پس بهتر است در انتخاب لپ‌تاپ دقت کافی را به خرج داده تا بعدا مجبور به استفاده از خدمات پس از فروش آن نشوید.

  • آنتی ویروس و یا نرم‌افزارهای امنیتی:

دو نوع نرم افزار امنیتی را می توانیم به شما معرفی نماییم . اولین گروه نرم افزارهایی مانند نورتون، مک‌آفی، کسپرسکی و… هستند که کامپیوتر شما را ورود ویروس‌ها و بدافزارها حفظ می‌کنند. البته باید گفته شود اکثر این نرم افزارها رایگان نیستند اما گزینه‌های رایگان خوب نیز در بین آن‌ها پیدا می‌شود. برای مثال نرم‌افزار Microsoft Security Essentials از جمله این برنامه‌ها می‌باشند.

گروه دوم نرم‌افزارهایی هستند که کامپیوتر شما را از گم یا دزدیده شدن حفظ می‌کنند. نرم‌افزارهایی مانند GadgetTrak، Hidden و LoJack از این دسته‌اند. پیشنهاد می‌کنیم تا از هر گروه پیشنهادی، یک نرم‌افزار را بر روی لپ‌تاپ خود نصب کنید.

 

 

مطالب مزتبط :

بوی ماه مهر را حس می کنید”ویژه نامه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی”

راهنمای خرید کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان

راهنمای خرید نوشت افزار ویژه شروع مدارس

نکات خرید کفش مناسب برای دانش آموزان

خرید اقلام کامل استدلر در هایپرمارکت فینال

 

۱۳۹۴-۶-۲۴ ۱۴:۰۹:۴۴ +۰۰:۰۰