کدام محصول لبنی از تب کنگو پیشگیری می کند

در تب کریمه کنگو همه چیز زیر سر کنه هاست. کنه عامل اصلی انتقال است ولی دا م ها اگر آلوده شوند، علائمی ندارند و قابل تشخیص توسط دامپزشک و دامدار نیستند مگر با آزمایش خون. ویروس بیماری مسری است.مازندران این روزها سرنخ مهم ترین بیماری های خطرناک در کشور است؛ هنوز اخبار و هشدارها در مورد آنفلوآنزای مرغی فروکش نکرده که درجه تب کنگو در این منطقه با اعلام فوت مبتلایان بالا رفت.ابتلای ۹نفر و مرگ سه بیمار در ایران تأیید شد. ۷۱ سال پس از آنکه تب جدیدی در شبه جزیره «کریمه» توسط دانشمندان روسی شناسایی شد، حالا یک بار دیگر این ایرانی ها هستند که بیمناک اپیدمی شدن این بیماری هستند.

از کجا آمده است؟

سال ۱۹۶۹و پس از تأیید اینکه عامل تب خونریزی دهنده کریمه، مشابه عامل بیماری ای است که در جریان اپیدمی ۱۹۵۶در کنگو پیدا شد، ترکیب نام ۲منطقه مذکور، وجه تسمیه این بیماری قرار گرفت اما گفته می شود ابن سینا آن را کشف کرده است.عده ای هم می گویند جورجانی، پزشک شهیر ایرانی برای نخستین بار در تاریخ و در کتاب «گنجینه خوارزمشاه» سند مکتوبی از این بیماری آن هم به زبان فارسی ارائه داد. او شرح حال بیمارانی را آورده که دچار ادرار و استفراغ خونی بوده اند و بر اثر خونریزی فوت کرده اند. چه ابن سینا و چه حکیم اسماعیل جورجانی، حالا این وزارت بهداشت ایران است که در این زمینه به مردم و خصوصا دامداران هشدار می دهد. حالا استان های مازندران، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، یزد، اصفهان، کرمان و کرمانشاه بیشتر از سایر استان ها در معرض خطر هستند.

از کجا می آید؟

در تب کریمه کنگو همه چیز زیر سر کنه هاست. کنه عامل اصلی انتقال است ولی دا م ها اگر آلوده شوند، علائمی ندارند و قابل تشخیص توسط دامپزشک و دامدار نیستند مگر با آزمایش خون. ویروس بیماری مسری است. ویروس CCHF یا از طریق گزش کنه به انسان منتقل می شود یا انتقالش از طریق تماس با خون یا بافت حیوانات آلوده در جریان ذبح یا بلافاصله پس از آن است و در اکثر موارد در افراد مرتبط با صنعت دامپروری مانند کارگران کشاورزی، کارگران کشتارگاه و دامپزشکان مشاهده شده است. انتقال انسان به انسان ناشی از تماس نزدیک با خون، ترشحات، اندام یا مایعات بدن افراد آلوده ممکن است.

چه نشانه هایی دارد؟

بروز نشانه ها ناگهانی است. طول دوره نهفتگی بستگی به نوع ابتلا به ویروس دارد. پس از ابتلا به علت گزش کنه، دوره نهفتگی معمولا یک تا سه روز و حداکثر ۹روز است. تب، درد عضلانی، سرگیجه، درد گردن و سفتی، درد پشت، سر درد، چشم درد و ترس از نور (حساسیت به نور) نشانه های بیماری هستند و ممکن است تهوع، استفراغ، اسهال، درد شکم و گلو درد در ابتدا وجود داشته باشد. نوسانات خلقی شدید و احساس گیجی نشانه های بعدی هستند.

پس از ۲تا ۴روز ممکن است خواب آلودگی، افسردگی و رخوت جایگزین تحریک شود. ضربان قلب سریع، بزرگ شدن غدد لنفاوی و جوش و کهیر ناشی از خونریزی داخل پوست را هم به فهرست نشانه های تب کریمه اضافه کنید.
بعد از چند روز، خونریزی از دهان، بینی و دستگاه گوارشی بیمار شروع می شود. بیمار به مرحله خونریزی این بیماری که می رسد دیگر نمی شود کاری برایش انجام داد. در این مرحله بیمار وارد شوک شده و از بین می رود.

چه باید بکنیم؟

پوشیدن لباس با رنگ روشن که امکان می دهد کنه به سادگی تشخیص داده شود، جست وجو در اصطبل و مزارع برای از بین بردن یا کنترل کنه های مهاجم به حیوانات، استفاده از دستکش و پوشیدن دیگر لباس های محافظ درصورت سر و کار داشتن با حیوانات مهم ترین توصیه ها به دامداران هستند.

همچنین به سایر مردم توصیه شده است که در انتخاب و مصرف گوشت دقت کنند.گوشت باید ۲۴ساعت در سردخانه های کشتارگاه ها بماند. کشتارگاه های سنتی باید تعطیل شود و کشتارهای صنعتی توسعه یابد. ذبح دام در اعیاد مذهبی به درستی انجام شود. مصرف جگر اگر چه منعی ندارد و میکروب آن با پخت کامل ار بین می رود اما باید در شرایط مناسب آماده شده ۴۸ساعت در یخچال باشد.با همه هشدارهایی که درباره این بیماری هست، متخصصان یادآوری می کنند مصرف گوشت برای بدن ضروری است و باید گوشت قرمز و سفید را به اندازه کافی مصرف کرد.

کنه، عامل یک بیماری خطرناک

در بررسی‌های بالینی اولیه مشخص شده، اولین قربانی تب کنگو طی چند هفته گذشته در خراسان رضوی، کارگر کشتارگاه بوده که به صورت مستقیم با گوشت دام‌های ذبح ‌شده تماس داشته است.

دکتر عبدی در توضیح این اتفاق می‌گوید: تب کریمه کنگو از طریق گزش به وسیله کنه‌های روی بدن دام، تماس با خون و لاشه حیوان آلوده یا تماس با خون و ترشحات بدنی فرد آلوده از دام به انسان یا از انسان به انسان منتقل می‌شود؛ البته در مواردی انتقال بیماری از طریق هوا و نزدیکی به بیمار نیز صورت می‌گیرد.وی با اشاره به این‌که گزش از طریق این کنه‌ها می‌تواند برخی افراد از جمله چوپان‌ها را در معرض خطر ابتلا به بیماری تب کنگو قرار دهد، می‌افزاید: نکته بسیار مهم در پیشگیری از این بیماری رعایت نکات ایمنی چون استفاده از پوشش مناسب یعنی دستکش، ماسک و عینک هنگام ذبح دام و نیز خودداری از تکه‌تکه کردن گوشت دام، طی دو تا سه ساعت اولیه پس از ذبح است؛ چراکه ویروس تب کنگو طی ساعات اولیه پس از ذبح از بین می‌رود و خطر انتقال بیماری به حداقل می‌رسد.

تب‌ کنگو طی دو هفته حاد می‌شود

آنچه در درمان موثر بیماری نقش اساسی دارد، آغاز سریع درمان‌های ضد ویروسی برای فرد مشکوک به بیماری و جداسازی وی از دیگر افراد در محیط استریل است.

متخصصان بیماری‌های عفونی، دوره کمون تب کنگو را به طور متوسط از چهار تا حداکثر ۱۲ روز تخمین می‌زنند. این متخصصان می‌گویند: معمولا تا روز چهارم علائم غیرخونریزی مانند تب، سردرد، احساس سرما، خستگی، درد عضلانی، پرخونی صورت، پرخونی ملتحمه چشم، استفراغ و دردهای بالای معده است.

علائم خونریزی از روز چهارم شروع می‌شود که بیشتر در مخاط دهان و پوست، لثه‌ها، بینی، معده، روده و رحم و زیر پوست ناحیه ساق پا و دست‌ها ظاهر می‌شود. مرگ بیمار، در صورت دسترسی نداشتن به مراکز پزشکی مجهز و نیز شوک، کم خونی، خونریزی شدید ریوی، عفونت و اختلال انعقادی داخل عروقی اتفاق می‌افتد.

تب کنگو براحتی قابل پیشگیری است

بی‌شک ذبح دام اگر در کشتارگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و با رعایت نکات ایمنی باشد، از انتقال بیماری تب کریمه کنگو به مردم نگرانی وجود نخواهد داشت. دامپزشکان نیز تاکید می‌کنند، تهیه گوشت از مراکز مورد تایید بهداشتی و دامپزشکی و فریز کردن گوشت قبل از مصرف در دمای فریزر به مدت سه تا چهار ساعت، ویروس تب کنگو را از بین می‌برد. پختن درست و کامل گوشت مصرفی نیز همین اثر را خواهد داشت.

دکتر عبدی اضافه می‌کند: بیمار مشکوک به تب خونریزی‌دهنده تب کریمه که به نوعی با دام ذبح‌شده در ارتباط بوده است و علائمی مانند تب، سردرد شدید، درد عضلانی، خونریزی از بینی، استفراغ خونی یا خونریزی زیر جلدی دارد، باید بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شود و تحت بستری در مکان قرنطینه قرار بگیرد. تمام کسانی که با او در ارتباط بوده‌اند نیز باید تحت مراقبت و درمان‌های اولیه ضد ویروسی قرار گیرند. بهترین شیوه تشخیص بیماری، انجام آزمایش خون از حیث کاهش میزان پلاکت بواسطه خونریزی‌های احتمالی داخلی است.

به گفته این متخصص بیماری‌های عفونی، متاسفانه این بیماری خطرناک واکسن ندارد، اما بهترین و موثرترین راه درمان آن رسیدگی سریع به افراد مشکوک به بیماری است، همچنین پیشگیری از آن براحتی و با رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از شیوع بیماری ممکن است. تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو، برای نخستین بار در شبه جزیره کریمه (شوروی سابق)‌ و پس از آن در کنگو (آفریقا)‌ گزارش شد و به همین دلیل به این نام شناخته می‌شود.

نگران نباشید

عامل انتقال تب کریمه کنگو کنه ها هستند. در فصل سرما به دلیل کاهش کنه ها از میزان بیماری کاسته می شود اما ریشه کن نمی شود. آمارهای وزارت بهداشت نشان می دهد در سال های گذشته تعداد ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر به این بیماری مبتلا می شدند درحالی که این آمار در سال گذشته به ۳۹مورد رسیده بود. نگرانی از شیوع این بیماری در کشور وجود ندارد.

دام های کشتار دامپزشکی سالم هستند به علت واقع شدن ایران در منطقه بروز تب کریمه کنگو این بیماری از گذشته در کشور وجود داشته است. واکسن مقابله با این بیماری وجود ندارد و دام ها هیچ علامت مشخصه ای در این زمینه ندارند. تنها راه پیشگیری از این بیماری، آموزش به دامداران است. دام های کشتار شده ای که مهر دامپزشکی دارند بدون این بیماری هستند.

حتما از شیر پاستوریزه استفاده کنید

توصیه می‌شود مردم حتما از شیر پاستوریزه استفاده کنند، چرا که با توجه به وضعیت کشور از نظر بیماری‌هایی مانند سل و بروسلوز، پاستوریزاسیون شیر می‌تواند به عنوان اولین آیتم در مبارزه با این بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ بنابراین مردم باید به سمت مصرف شیر پاستوریزه سوق پیدا کنند و تحت هیچ عنوانی از محصولاتی همچون شیر فله‌ای، ارگانیک، سنتی، غیرپاستوریزه و … استفاده نکنند.

۱۳۹۶-۳-۱۶ ۱۱:۲۵:۰۳ +۰۰:۰۰