خوشبوترین لوسیون بدن را می شناسید ؟

داشتن پوستی لطیف، نرم و زیبا یکی از خواسته­ های مهم زنانی است که می­خواهند هم ظاهری زیبا و جذاب داشته باشند و هم پوستی لطیف. البته انتخاب لوسیون مناسب برای بدن بسته به نوع پوست افراد متفاوت و کمی دشوار است.

اگردست‌هایتان بعد از شستن ظرف یا گردگیری خانه حساس و خشک می‌شود و گاهی اوقات می‌خارد، لوسیون‌های دست به کمک شما می‌آید. بد نیست شیشه‌ای از لوسیون مورد علاقه‌تان را در آشپزخانه نگه دارید و بلافاصله بعد از اتمام کارهای منزل سراغ آن بروید و تمام دست‌تان را به آن آغشته کنید.

استفاده از لوسیونهای بدن یکی از سادهترین راههای حفظ سلامت پوست بدن است. لوسیونهای حمام بدن باعث مرطوب کردن سطح پوست میشود و از خشک شدن پوستتان جلوگیری می کند؛ در حالی که لوسیونهای معمولی بدن به پوستتان حس طراوت و جوانی میبخشد…

  اینجا به برخی از فواید لوسیونهای بدن اشاره میکنیم.

۱٫  رطوبت رسانی به پوست

افرادی که در مناطق خشک زندگی میکنند و پوستی حساس و خشک دارند، اغلب از لوسیونهای بدن استفاده میکنند. پوستی که بهخاطر خشکی، سرما و گرمای بیش از حد حساس و تحریک شده است احتیاج به مراقبت ویژهای دارد. شما میتوانید با استفاده از لوسیونها رطوبت و مراقبتهای ویژه را به پوستتان هدیه دهید. برخی از افراد بهطور ژنتیکی پوست حساسی دارند و به شرایط آب و هوایی و اقلیمی ربطی ندارد؛ به این افراد استفاده از لوسیونهای حمام را پیشنهاد میکنیم. استفاده از انواع روغنهای گیاهی نیز بهعنوان لوسیون حمام رایج است.

۲٫  رفع  خشکی پوست

حتی اگر پوست شما از نوع معمولی یا چرب باشد، بازهم ممکن است بخشهای خشکی از بدنتان مانند اطراف آرنج و زانوها شما را ناراحت کند. شما میتوانید با استفاده از لوسیونهای بعد از حمام و قبل از خواب به داد این نواحی از بدنتان برسید. استفاده منظم از لوسیونها در رفع خشکیهای اطراف زانو و آرنج معجزه میکند.

۳٫  رفع پینه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که پوست کف پاهایتان به دلیل خشکی زیاد ترک میخورد، استفاده از لوسیون بدن میتواند به شما کمک بسیاری کند. لوسیون‌ های بدن در جدا کردن سلولهای مرده کف پا نقش بهسزایی دارد. البته در شرایطی که پینههای کف پاهایتان قرمز، ملتهب و دردناک است، باید با پزشکتان مشورت کنید.

۴٫  حس خوب، بویخوش

 استفاده از لوسیون‌ های بدن حس خوبی را به افراد منتقل میکند. در ضمن رایحه و بوی خوش آن فراموش نشدنی است. شما میتوانید رایحه لوسیون‌ های بدن را با توجه به نوع پوست و علائق خود و با در نظر گرفتن خواص ترکیبات موجود درآن انتخاب کنید.

۵٫  حفظ آرامش

حتی اگر پوست شما در بهترین حالت سلامتی و شادابی باشد و به هیچگونه مرطوبکنندهای احتیاج نداشته باشد، استفاده از لوسیون بدن به پوستتان آرامش میدهد. اگر لوسیون را همراه ماساژ بدن استفاده کنید تاثیر آن چند برابر میشود.

۶٫ لطافت بعد از کار

اگردستهایتان بعد از شستن ظرف یا گردگیری خانه حساس و خشک میشود و گاهی اوقات میخارد، لوسیونهای دست به کمک شما میآید.

 بد نیست شیشهای از لوسیون مورد علاقهتان را در آشپزخانه نگه دارید و بلافاصله بعد از اتمام کارهای منزل سراغ آن بروید و تمام دستتان را به آن آغشته کنید.

۷٫ شفافیت پوست

استفاده از انواع لوسیونهای بدن به پوست شما درخشندگی خاصی میبخشد. بسیاری از لوسیونها حاوی ترکیبات سفید کننده هستند که باعث روشن شدن پوست میشود. همچنین برخی از این لوسیونها دارای دانههای کوچک پاککنندهای هستند که بهعنوان اسکراب عمل میکنند و سلولهای مرده را از سطح پوست جدا میکنند.

برترین لوسیون های بدن

“لوسیون بدن شامل روغن زیتون و جوجوبا” محصول برند” اُز”

روغن زیتون و جوجوبا دو ترکیب تغذیه کننده پوست هستند و به همین در بیشتر محصولات آرایشی از این دو روغن استفاده می­شود. محصولات ارایشی و بهداشتی زیادی در دنیا وجود دارد که در انها از این دو روغن جهت مراقبت از پوست  استفاده شده است که لوسیون معرفی شده نیز در همین دسته قرار دارد. در این لوسیون که محصول برند”اُز” می­باشد از این دو روغن استفاده شده است. این لوسیون چرب نیست و برای مرطوب نمودن تمام بدن کاربرد دارد.از این محصول باعث نرم و لطیف شدن پوست بدن می­شود. مضاف بر روغن­­های زیتون و جوجوبا در این محصول از ویتامین بی۵ به همراه آلو اِوِرا، شی باتر و چای سبز استفاده شده است.

“لوسیون بدن از بین برنده چین و چروک” محصول “آوینو”

این لوسیون نه تنها نشانه­­های بالا رفتن سن را از بین می­برد بلکه باعث کشیده شدن پوست شده و ظاهر پوست را نیز بهتر می­کند. در این لوسیون از ترکیب موادی مثل یکسری قارچ­های پیچیده استفاده شده است که به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی و موثری شناخته شده اند. این لوسیون که برای کشیدن پ.ست بسیار مناسب است باعث بهبود خشکی و زیر ی پوست شده و تنها بعد از ۴ هفته استفاده باعث جوان و شاداب شدن پوست می­شود. .

“سوآو گُلد پروفشنال لوسیون”

این لوسیون با نام “سوآو گلد پوفشنال” یکی از بهترین لوسیون­های بدن است که دارای ترکیبی از مواد معدنی بوده و برای نرم و لطیف کردن و رطوبت بخشی پوست در عرض ۲۴ ساعت طراحی شده است. نتیجه استفاده از این لوسیون آبرسانی پوست، لطافت پوست و معطر شدن پوست است که این رایحه تا ساعت­ها باقی می­ماند.

“فرگرانس آو ایرلند لوسیون”

لوسیونی ساخت ایرلند که یکی از انواع لوسیون­های آب رسان و تغذیه کننده پوست است. استفاده از این لوسیون باعث نرم و لطیف شدن پوست می­شود. پایه ترکیبات بکار رفته در این لوسیون شی باتر است. در این لوسیون از جلبک دریایی استفاده شده است. این لوسیون برای استفاده بعد از حمام مناسب است و باعث نرم و مروطب شدن پوست می­شود. همچنین به طراوت و زیبایی پوست نیز کمک می­کند. این محصول هرگز بر روی حیوانات آزمایش نشده ( قابل تئجه حامیان حیوانات) و کلا در کشور ایرلند ساخته شده است.

“لوسیون بدن آلبا بوتانیکا”

این لوسیون بدن در بطری به اندازه ۳۵ اُنس به بازار عرضه شده که به عنوان لوسیون آبرسان و مرطوب کننده شناخته می­شود. این لوسیون نه تنها برای پوستهای خشک بلکه برای پوست­های معمولی و بسیار حساس نیز مناسب است. در این لوسیون از ترکیب غنی شده بوتانیکال استفاده شده است. این کرم حاوی سبزیجات است و هرکز بر روی حیوانات آزمایش نشده است. از طرفی حاو.ی هیچگونه پارابن نیز نیست!!!

” لوسیون  سیکس اُلِی آلترا مویسچر”

مرطوب کننده بسیار قوی که باعث از بین رفتن خشکی پوست شده و پوستی زیباف درخشان و لطیف را برای شما به ارمغان می­اورد. به علاوه، باعث از بین رفتن علایم پیریشده و پوست را در برابر شرایط محیطی مقاوم می­کند. این لوسیون برای پوستهای خشک ، حساس و چروک بسیار مناسب است. اکثر افراد در سراسر جهان از این لوسیون استفاده می­کنند.

“لوسیون بدن بعد از حمام اُلِی مویسچرینز”

این لوسیون با روغن شی باتر ساخته شده است و یکی از بهترین لوسیون­های مروطب کننده است که به راحتی می­توان از آن بعد از حمام استفاده کرد تا پوستی نرم، لطیف و مروطب داشت. این لوسیون در رده لوسیون­های آبرسان و مرطوب کننده قرار دارد. نتیجه استفاده از این لوسیون نرمی، لطافت پوست است که اثرش تا چند روز بعد از استفاده همچنان باقی­می­ماند و نیازی نیست که هر روز از این لوسیون استفاده کنید. این کرم هم برای استفاده روزانه و هم استفاده هفتگی مناسب است. همچنین مناسب برای انواع پوستهای خشک و پوسته پوسته شده است.

“لوسیون بدن ویکتوریا سِکرِت”

لوسیون آبرسان که محصول برند “ویکتوریا سِکرِت” بوده و شامل ترکیبات هلو و شکوفه­های گیلاس است. همچنین در این لوسیون از ویتامین “ای”، آلویه ورا ودانه انگور استفاده شده است که خواص این لوسیون را چند برابر کرده است.

لوسیون “سینره”

شوره سر عبارت است از پوسته های متراکم که در سطح پوست سر و در کنار قسمت تحتانی مو مشاهده می شوند و این مشکل مربوط به پوست اندازی بیش از حد لایه های خارجی پوست سر می باشد. عوامل متعددی باعث ظهور شوره سر می گردد که مهمترین آنها قارچها هستند. همچنین ترشح بیش از حد چربی در اطراف مو واکنشهای آلرژیک به مواد شوینده، داروهای جلدی و مواد آرایشی – بهداشتی از عوامل بروز این مشکل هستند. مهمترین عامل شوره خشک، قارچهایی به نام Pityrosporum می باشد. که مقادیر زیادی از این قارچها در پوست سر شوره دار، یافت می شود.لوسیون ضدشوره با بهره گیری از ترکیبات کاملاً گیاهی، اثر مطلوب و قاطع بر کاهش قارچهای مذکور داشته و از ترشح بیش از حد سبوم جلوگیری می نماید. مواد حاصل از تجزیه سبوم باعث تشدید پاسخ های التهابی می گردد که باعث تحریک بیشتر و ایجاد خارش می گردد.

لوسیون بدن “مای”

ابن لوسیون مرطوب کنندگی و آبرسانی عمیق پوست .مناسب برای پوست های خشک. حاوی اسیدهای چرب ضروری برای پوست آتوپیک، ایجاد حس طراوت و نرمی در پوست با فرمولاسیون غیر چرب . روغن جوانه گندم ؛ سرشار از مواد مغذی ( ویتامین های A , D , E و اسیدهای جرب ضروری )، حاوی اسکوالان با خاصیت ضد باکتری و ترمیم کنندگی پوست )، ایجاد نرمی و لطافت پوست، اثر ضد التهابی و پاک سازی پوست از سموم و آلودگی های محیطی ، آنتی اکسیدان و ضدپیری پوست . گلیسرین؛ مرطوب کننده ، ایجاد لطافت و نرمی پوست. آلفا بیزابولول ( عصاره بابونه )؛ آنتی اکسیدان و ضدپیری پوست ، ضد التهاب و ترمیم کننده پوست، سازگاری بالا و جذب راحت پوستی، ضد قارچ و ضد باکتری. ویتامین E؛ آنتی اکسیدان و محافظ پوست در برابر آلودگی های محیطی و اشعه خورشید ، جلوگیری از پیری پوست ، قابلیت نفوذ بالا به درون پوست به علت حلالیت در چربی و در نتیجه جلوگیری از خروج آب پوست .لوسیون های بدن مای دارای تاییدیه های ایمنی و سازگاری با پوست ، و همچنین تاییدیه های کارایی و مرطوب کنندگی با ماندگاری اثر ۲۴ ساعته ، از لابراتوارهای معتبر اروپایی مانند EVICفرانسه و Derma Consult آلمان می باشند. جهت درخشندگی و نرم کنندگی پوست به راحتی و به آسانی جذب می شود Aloe Vera تسکین دهنده پوستهای خشک بدون احساس ناخوشایند چسبندگی و یا چربی بر روی پوست جهت نرم کنندگی و درخشندگی پوست

“لوسیون حمام نیوِآ”

برند “نیوِآ” یکی از بزرگترین و قابل اعتماد ترین برندهای تولید کننده لوسیون بدن است . لوسیون ساخت این برند باعث حفظ رطوبت و نرمی پوست تا ۲۴ ساعت بعد از استفاده شده و به دلیل وجود روغن بادام در این لوسیون، پوست  بعد از استفاده بسیار نرم و لطیف خواهد شد.

“لوسیون آلترا مویسچر اُلای”

اما جایگاه برتر دز این لیست می­رسد به لوسیون ساخت برند” اُلای” که در بطری ۱۳٫۵ اُسی در بازار موجود است. این لوسیون به عنوان تغذیه کننده پوست استفاده شده و باعث از بین رفتن چروک­های عمیق پوستی، لایه برداری و آبرسانی پوست می­شود. این لوسیون برای پوستهای بسیار خشک مناسب است مضاف بر اینکه از این لوسیون برای قسمتهایی از بدن که خشکی بیش از حد دارند مثل زانو و آرنج کاربرد فراوانی دارد.

 
۱۳۹۶-۳-۲۸ ۱۱:۰۵:۲۶ +۰۰:۰۰