معرفی عسل فانتزی (۱ کیلوگرم) خوانسار

عسل فانتزی خوانسار

عسل طبیعی، مایعی شیرین و غلیظ است. زنبور عسل شهد گل‌ها را می‌مکد و در عسلدان خود ذخیره کرده و به آن مقداری آنزیم اضافه می‌کند که باعث می‌شود غلیظ شود و تغییر شکل دهد و به یک عسل طبیعی تبدیل شود. سپس عسل را در سلول‌های کندو می ریزد و بعد از اینکه تمامی سلول های کندو پر شدند توسط زنبورداران خارج شده و طبق روش خاصی از موم جدا می‌شود. در کتاب آسمانی راجع به عسل آیاتی بیان شده است که نشانگر اهمیت این ماده غذایی است.

عسل فانتزی خوانسار نیز نوعی از عسل طبیعی است که از کیفیت بالایی برخوردار است. طعم و رنگ و کیفیت این محصول به محلی که کندوها قرار دارند و گیاهانی که در آن منطقه رشد می‌کنند، بستگی دارد. به همین دلیل مقدری رنگ و عطر این محصول متفاوت است و ممکن است رنگ روشن‌تر و یا تیره‌تر و همچنین رایحه غلیظ‌تر و یا رقیق‌تری داشته باشند. به همین دلیل بعضی از عسل ها ممکن است مقداری گلو را تحریک کند و سوزش بسیار ناچیزی ایجاد کند.

دو عامل در غلیظ بودن این محصول موثرند، یکی دمای محیطی که در آن قرار دارد. اگر گرم باشد کمی شل می‌شود و اگر سرد باشد کمی سفت می‌شود. به همین دلیل در هنگام خرید به شما گفته می شود که گرم کنید و یا در محیط سرد بگذارید بعد مصرف کنید.

عسل فانتزی خوانسار

شکرک زدن

این باور اشتباه است که شکرک زدن عسل نشانه تقلبی بودن آن است.شکرک به این دلیل است که ذرات ریز موم گرده در محصول موجود می‌باشد و زمانی که در محیط سرد قرار گیرد بعد از مدتی شکرک ایجاد می‌شود که با گذاشتن ظرف در یک دمای ۶۰ درجه و یا قرار دادن روی شوفاژ ذرات ذوب می‌شوند و به حالت اولیه بر ‌گردد.

مشخصات عسل فانتزی خوانسار

وزن: ۱ کیلو گرم

بدون موم

در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شود.

۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۱:۱۲:۱۲ +۰۰:۰۰