معرفی خمیریوفکا (۴۵۰ گرم) فرنان

خمیر یوفکا چیست؟

خمیری بسیار نازک است که در کشور ترکیه تولید می‌شود و برای تهیه غذای‌های لذیذی مورد استفاده قرار می‌گیرد. راحتی در پخت غذا و لذیذ شدن غذا باعث شده است که خمیر یوفکا  فرنان یکی از پر طرفدارترین محصولات غذایی شود. با این خمیر می‌توان ده‌ها غذا تهیه کرد. برای تهیه دسر، شیرینی، سمبوسه، تارت، بورک، باقلوا، پای و … استفاده کرد. اگر فر یا مایکروفر ندارید می‌توانید از ماهیتابه نیز برای تهیه غذا استفاده کنید.

معرفی خمیریوفکا فرنان

چند نکته در هنگام استفاده از خمیر باید در نظر داشته باشید:

  • به دلیل این که خمیر یوفکا بسیار نازک است پس سریع خشک می‌شود، پس باید شرایط نگهداری صحیح را انتخاب کرد. باید در فریزر نگهداری شود و اگر بسته را باز کردید باید بعد از هر بار مصرف خوب بسته‌بندی شود و باید در یک نایلون دیگر قرار داده شود به صورتیکه هیچ هوایی وارد بسته نشود و مانع از خشک شدن خمیر شود.
  • هنگام مصرف، وقتی که خمیر را از فریزر بیرون آوردید اجازه دهید تا خمیر خود به خود از حالت انجماد بیرون بیاید و به آن حرارت ندهید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید تا از شکسته شدن آن جلوگیری شود. کافی است قبل از این که شروع به کار کنید تقریباً یک الی دو ساعت قبل از مصرف خمیر را در دمای محیط قرار دهید تا از حالت انجماد خارج شود و بعد به راحتی می‌توانید لایه‌ها را از هم جدا کنید.
  • هنگامیکه می‌خواهید مواد را روی لایه‌های خمیر بریزید باید سطح ظرف مورد نظر را با روغن چرب کنید و همچنین روی لایه‌های خمیر یوفکا را مرطوب کنید. برای مرطوب کردن نیز از روغن، کره آب شده، تخم مرغ، ماست می توانید استفاده کنید.
  • موادی که داخل خمیر می گذارید نباید داغ و یا آب‌دار باشد زیرا خمیر را پاره می‌کند و مواد بیرون می‌ریزد.
۱۳۹۷-۱۲-۴ ۱۴:۲۱:۵۶ +۰۰:۰۰